ویدیو آموزشی تنظیم قابلیت تشخیص حرکت دوربین اکسیس

حفظ ونگهداری از تصاویر ضبط شده ی دوربین های مداربسته بسیارحائز اهمیت است، زیرا ممکن است در آن زمان مورد استفاده قرار نگیرند و رخداد بعد از گذشت مدتی مشخص و نمایان شود. ضبط تصاویر با کیفیت و نگهداری آن ها به مدت زیاد بسیار هزینه بردارست، چرا که هرچه کیفیت تصاویر بالاتر باشد، فضای اشغال بر روی هارد بیشتر می شود و شما نیاز به تهیه ی هارد های بیشتری دارید.

برای صرفه جویی و مدیریت فضای ذخیره سازی در سیستم های نظارت تصویری راهکارهای مختلفی ارائه و درنظر گرفته شده است.

یکی از پرکاربردترین آن ها تشخیص حرکت است. ممکن است یک دوربین به صورت شبانه روزی در حال ضبط تصاویر باشد ولی ذخیره تمام تصویر مورد نیازنیست، چرا که درتمام لحظات، حرکت یا اتفاق مهمی رخ نداده است، تشخیص حرکت یا ضبط در مواقعی که در تصویر حرکت یا اتفاقی رخ داده است، کمک چشمگیری به مدیریت فضای ذخیره سازی می کند.

کمپانی اکسیس با تمرکز بر روی سرویس دهی هرچه بهتر و انجام پردازش های تصویری، قابلیت motion detection را بر روی دوربین های خود قرار داده است که با ورود به منوی تنظیمات دوربین در قسمت Applications می توان آن را در هر نقطه ای از تصویر که مد نظر باشد تنظیم کرد.

قابلیت motion detectionنه تنها در مدیریت فضای ذخیره سازی بسیار کمک می کند، بلکه با نرم افزار مدیریت ونظارت دوربین های axis میتوانید از لحظه ی وقوع حرکت با خبر شوید و با تنظیم حالت  eventمی توانید به راحتی هر واکنشی را برای زمان تشخیص حرکت در نظر بگیرید.

واکنش هایی از قبیل خروجی آلارم برای فعال سازی چراغ خطر، آژیر، ارسال پیامک و… .

با تنظیم حالت تشخیص حرکت و Event به راحتی می توانید حفاظت مجموعه ی خود را در دست بگیرید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا